10 paź Brak komentarzy admin Podróże , ,

Pojezierze Leszczyńskie wielu osobom jest po prostu nieznane. Nie każdy wie, że jest to drugie pojezierze po mazurskim, jeśli chodzi o powierzchnię jezior. Oczywiście porównaniu z Mazurami, jest ich dużo mniej, jednak i Pojezierze Leszczyńskie może być miejscem idealnym na wakacyjny wypoczynek. Mniej zachwyceni będą miłośnicy żeglarstwa. Po jeziorach w okolicach Leszna można żeglować, jednak z uwagi na brak kanałów łączących jeziora i odległość pomiędzy nimi, raczej to będzie żeglowanie tylko po jednym jeziorze.

Gdzie nocować?

Wbrew pozorom Pojezierze Leszczyńskie to okolice, gdzie noclegi można znaleźć szybko i bez problemu. Oczywiście jest ich mniej niż na Mazurach, ale i tu można znaleźć pokoje do wynajęcia, kempingi, można też znaleźć niejeden dobry hotel. Nad jeziorami, w sezonie letnim działa też mnóstwo restauracji, barów i innych miejsc, w których można tanio i smacznie zjeść, żaden turysta więc nie musi martwić się o komfort wypoczynku w tych okolicach.

Nie tylko jeziora.

Warto wspomnieć, że Pojezierze Leszczyńskie to nie tylko mnóstwo zieleni, piękne lasy i zachwycające jeziora. ale i mnóstwo atrakcji turystycznych. Będąc w tych okolicach można zwiedzić niemało urokliwych miasteczek i miast, a w nich obejrzeć mnóstwo zabytków i innych atrakcyjnych obiektów. To bardzo istotne, jeśli turysta trafi na gorszą pogodę, nie pozwalająca na wielogodzinne leżenie na plaży i kąpiele w ciepłych jeziorach.

Wyjazd w ciemno.

Wakacje w tych rejonach nie muszą być wcześniej planowane. Z powodzeniem można przyjechać tam bez planowania noclegu i szybko znaleźć coś na miejscu. To bardzo rozsądna opcja, ponieważ już na miejscu można zdecydować się na nocleg w miejscu, które jest najbardziej atrakcyjne. Bardzo rzadko też obłożenie miejsc noclegowych jest na tyle duże, by nie znaleźć dla siebie noclegu. Trudno w tych rejonach znaleźć na obiektach noclegowych informacje o braku wolnych pokoi. Nawet w szczycie sezonu turystycznego pokoi do wynajęcia nie brakuje.

Podsumowując.

Pojezierze Leszczyńskie to bardzo ciekawy rejon naszego kraju. Rejon, w którym jest mnóstwo pięknych jezior, zachwycających krajobrazów, pomników przyrody i zabytków. Warto się o tym przekonać i wybrać się w ten rejon choć na krótkie wakacje. Ci, którzy kochają jeziora, lasy, naturę, z całą pewnością będą zachwyceni tymi rejonami, a wakacje w tym miejscu, mogą okazać się pierwszymi, ale nie ostatnimi. Wielu turystów, którzy mieli szansę poznać te okolice z przyjemnością powraca tam ponownie. Warto dodać, że Pojezierze Leszczyńskie może stać się drugim domem. W tych okolicach ceny działek nad jeziorami są o wiele niższe niż – na przykład – ceny działek na Mazurach, dlatego bardzo łatwo kupić działkę i wybudować choć mały domek letniskowy. Na ten krok zdecydowało się już niemało osób. Najczęściej na zakup domku letniskowego w tych okolicach decydują się mieszkańcy województwa dolnośląskiego, jednak co sezon pojawia się tam także niemało turystów zza granicy. Warto poznać te rejony, wypocząć tam choć raz i wracać na kolejne udane wakacje.