22 lut Brak komentarzy admin Podróże , , ,

Rosja bez wątpienia nie znajduje się na szczycie list najpopularniejszych kierunków na wczasy, czy na ferie przez naszych rodaków , którzy zdecydowane częściej wybierają kierunki południowo-zachodniej Europy, gdzie można liczyć na słoneczne dni, a większość urlopu spędza się przesiadując nad wodą . Taką formę wypoczynku preferuje większa część osób, jednak można znaleźć także zwolenników zwiedzania, poznawania nowych kultur, dla tych turystów świetnym wyborem będzie Rosja. To wielkie państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Istnieje tam możliwość nie tylko zwiedzić ciekawe, wyjątkowe , niesamowite obiekty, ale także można tam poznać tamtejszą kulturę, która jest niewątpliwie intrygująca.

Decydując się na wycieczkę do Rosji nie można zapomnieć o tym, że jest w tym kraju wiele miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania tego kraju. Bez wątpienia w czołówce takich miejsc znajdują się takie jak kreml moskiewski, czy też Plac Czerwony w Moskwie, a także i Peterhof Palace. Bez wątpienia w samym sercu Rosji- Moskwie jest wiele interesujących miejsc i budowli, które są godne odwiedzenia. Jednak sam kraj jest na tyle duży, że jego zwiedzanie zajęłoby naprawdę mnóstwo czasu, z tego powodu taki wyjazd do Rosji warto zorganizować na nieco dłuższy okres czasu. W tymże wielkim państwie które rozciąga się na dwóch kontynentach nie brakuje także pięknych i atrakcyjnych miejsc pod względem przyrody.

Oczywiście warta uwagi jest na pewno także kuchnia rosyjska, która ma w swoim menu mnóstwo ciekawych i unikatowych dań, które są bardzo smaczne i warto je spróbować będąc w lokalnych knajpach, czy też restauracjach.

Pobyt w Rosji warto poprzedzić właściwymi przygotowaniami do pobytu w tym kraju. Warto zasięgnąć informacji jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie pojawiły się różnego rodzaju problemy, czy też komplikacje związane z płatnościami. Oczywiście nie bez znaczenia jest też kwestia komunikacji, w Rosji w inaczej niż w większości państw europejskich z powodu charakterystycznego akcentu, a także i przywiązywaniu ogromnej wagi do własnej kultury, tradycji i języka z pewnością trudniej jest porozumiewać się w języku angielskim. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest nauka języka rosyjskiego, albo chociaż jego najprostszych zwrotów, czy sformułowań, zwłaszcza, że język rosyjski podobnie do większości języków typowych dla Europy wschodniej okazuje się być nieco podobny do języka polskiego a zatem jego przyswojenie przychodzi zazwyczaj bez większych problemów.

Pobyt w Rosji okazuje się być również nieco tańszą alternatywą dla wczasów, urlopu w Europie zachodniej, z tego powodu też warto podkreślić, iż stanowi to doskonały wybór zwłaszcza dla tych osób, których budżet na wakacje jest nieco bardziej ograniczony. W tym miejscu również można bardzo ciekawie i przyjemnie spędzić czas, szczególnie gdy komuś zależy przede wszystkim na tym, aby poznać to tajemnicze i ogromne państwo, a także aby zwiedzić ciekawe i inspirujące zakątki. Jeżeli tak jest, to można stwierdzić, że podróż do Rosji to dobry wybór.