3 lip Brak komentarzy admin Podróże , ,

Wśród wakacyjnych wojaży naszych rodaków od zawsze dominowały dwa kierunki. Część Polaków corocznie wybiera się nad Morze Bałtyckie, preferując spędzanie czasu na plaży oraz odwiedzając nadmorskie kurorty, które kuszą najróżniejszymi atrakcjami dostosowanymi do gustów i kieszeni rożnych odbiorców.

Drugi kierunek wyznaczają pasma górskie położone w południowej części naszej ojczyzny. Góry wybierają zarówno miłośnicy ekstremalnej wspinaczki, pasjonaci górskich wędrówek, rowerzyści górscy, jak i rodziny z dziećmi ceniące aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Najczęściej turyści i wczasowicze wybierają popularne letniska w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, Karkonosze lub Kotlinę Kłodzką. Ci, ceniący spokój i ciszę kierują się w stronę Bieszczad, Beskidu Niskiego, Gór Izerskich i Sowich, czasem zahaczają o mało znane Góry Kaczawskie.

Planując wypoczynek w Beskidach warto rozważyć takie miejsca jak Wisła, Ustroń, Zwardoń lub Żywiec. Zarówno te najpopularniejsze miejscowości, jak i małe wioski i przysiółki położone w sercu gór proponują turystom i wczasowiczom noclegi na wysokim poziomie. Wybierać można w ofercie wielu hoteli, domów wczasowych, pokojów na wynajem oraz pobyty agroturystyczne. Hotele w Żywcu i okolicy posiadają wysoki standard usług. Pokoje wyposażone są w wygodne meble oraz niezbędne urządzenia. Mają łazienki, a czasem także aneks kuchenny. Do dyspozycji gości są kawiarnie, restauracje, bary, sfery relaksu.Pokoje hotelowe przeznaczone są dla wymagającego odbiorcy, który chce wygodnie się wyspać, a rano dobrze zleźć i wypić kawę w hotelowej restauracji.

Rodziny z dziećmi wybierają raczej nieco tańszą alternatywę, jaką są domy wczasowe, pensjonaty oraz agroturystyki. Tu także można dobrze wypocząć, a pokoje wyposażone są gustownie i wygodnie. Standardem często nie odbiegają od pokojów hotelowych. Bardzo często pensjonaty oferują całodzienne wyżywienie i dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw dla dzieci, mini spa czy dużego ogrodu z miejscem wypoczynkowym i ogniskowym. W Beskidzie Żywieckim znajduje się wiele szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, zatem wypoczywający w tych górach mogą skorzystać z wędrówek dostosowanych do ich możliwości. Sporą popularnością cieszą się także wyciągi i kolejki krzesełkowe. Beskidy to nie tylko miejsce atrakcyjne latem. Jesienią odpoczywają tu emeryci, a po szlakach wędrują studenci z całej Polski, którzy dopiero od października zaczynają naukę na akademiach, uniwersytetach i innych szkołach wyższych. Zimą Beskidy stają się mekką narciarzy i snowboardzistów. Bogata infrastruktura narciarska, liczne wyciągi, trasy zjazdowe i biegowe przyciągają miłośników białego szaleństwa.

Nie brakuje wśród nich i rodzin z dziećmi, gdyż na beskidzkich stokach przygotowano szkółki narciarskie i ośle łączki przeznaczone dla małych narciarzy. Wieczorami można odpocząć w licznych kafejkach, restauracjach i klubach. Zadano o atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, tworząc parki rozrywki, place zabaw, sale zabaw oraz inne atrakcyjne miejsca.