20 mar Brak komentarzy admin Podróże , ,

Aktualnie ludzie dużo podróżuję. Można zaryzykować twierdzenie, że o wiele więcej niż kiedykolwiek. Powstaje też całe mnóstwo udogodnień w tym temacie. Nigdy przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie było tak proste jak teraz i to nie tylko w przypadku, gdy posiadamy własny środek lokomocji. Także ci, którzy nie posiadają auta czy roweru, mogą bezproblemowo poruszać się po świecie.

Z potrzeby chwili, powstają nowe odpowiedzi na problemy podróżujących. Nierzadko są to aplikacje internetowe na smartfony, jak też tradycyjnie strony internetowe na których można znaleźć spisy połączeń między poszczególnymi punktami w kraju, czy na świecie, wraz z nazwami przewoźników a czasem też z możliwością zakupu biletu.

Jednym z pomocników poruszających się po miastach jest aplikacja uber, która już nie jest jedynie aplikacją. W skrócie służy ona do połączenia potrzebującego podwózki z osobą, która może wyświadczyć tego typu usługę. Wiadomo, że jest coraz więcej aut i zazwyczaj w jednym aucie podróżuje jedna osoba. Skoordynowanie tego typu przewozów to oszczędność na paliwie, więc ma to również sens w znaczeniu ekologicznym. Zanieczyszczenie miast jest w ostatnim czasie bardzo dużo, a usługa ta powoduje oszczędności w jeżdżących samochodach. I są to oszczędności zauważalne.

Ten sposób znacznie zmniejsza liczbę aut na drodze, co zmniejsza korki w sposób znaczny. Poza tym nie trzeba podróżować samotnie, tylko dzięki aplikacji zebrać kilkoro osób udających się w tym samym kierunku. Generuje to znaczne oszczędności i redukcję zanieczyszczeń w miastach. Aplikacja i przyległe formy cały czas się doskonalą.

Jeżeli do podróżowania po mieście potrzebujemy czegoś tradycyjnego, zawsze możemy postawić na taxi. Nikomu nie trzeba dokładnie przypominać, czym jest ten sposób przemieszczania, bo akurat znany jest od dawna. W pewnym czasie jednak ceny za tę usługę się zmieniały gwałtownie. Niektórzy pamiętają czasy, gdy przejazd taksówką kosztował grosze. Każdy kto na przykład spóźnił się do pracy, mógł z niej skorzystać i nie wiązało się to z ruiną budżetu. Z taksówek korzystali wszyscy. Pracujący, studenci i uczniowie. Tworzyły się kolejki ludzi na postojach. Potem jednak ceny drastycznie wzrosły i niestety na postojach były kolejki, ale czekających taksówek.

Aktualnie sytuacja trochę się poprawiła, ceny już stały się osiągalne, bo niektórzy zrozumieli, że nie tędy droga. Aktualnie co prawda nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taksówkę, jednak w sytuacjach podbramkowych często jest wykorzystywana.

Możliwe, że aktualnie istnieje inna alternatywa dla taksówki. Powiększył się transport publiczny i to znacznie. Jest dobra informacja na ten temat i podróże gdziekolwiek nie nastręczają już takich trudności. Najczęściej informacje są do pobrania w internecie, gdzie można to nawet zrobić na środku ulicy przez telefon. Tym sposobem możliwy też jest zakup biletów, za pomocą internetowych przelewów bankowych lub karty visa.

Jeszcze nigdy nie było tak podróżować. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego faktu, wykorzystując go.