15 lut Brak komentarzy admin Podróże , , , , ,

Bardzo często celem międzynarodowych wycieczek jest popularna Brazylia. Podczas jednej wyprawy żaden turysta nie jest w stanie odwiedzić wszystkich miejsca wartych zobaczenia.

Gorąca Amazonia
Region Amazonii jest wilgotny i gorący, dlatego najlepszym okresem na zorganizowanie wycieczki w to miejsce jest pora sucha przypadająca na okres od października do czerwca. Wyprawy do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miast, jednocześnie nie rezygnując z wypraw do brazylijskiej dżungli. Serrra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne malowidła sprzed nawet tysięcy lat. W amazońskiej dżungli warto zobaczyć teatr opery (Teatro Amazonas) w mieście Manaus. Teatr wyposażony jest w marmury z Włoch i stal pochodzącą z Anglii oraz meble z Paryża. Jego kopuła jest zbudowana z tysięcy ceramicznych płytek zdobionych i malowanych barwami narodowymi Brazylii. Manaus to również tzw. pływające miasta (cidade flutuante) oraz rozciągająca się przez prawie 7 tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, której najbardziej charakterystycznym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). Jej szczyt zajmuje pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, można napawać się widokiem słynnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz zobaczyć biedniejsze dzielnice miasta tzw. brazylijskie fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta wypełniają się milionami ludzi podczas 4 dni przypadających na świętowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najpiękniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguacu, który jest zlokalizowany na granicy Brazylii i Argentyny. Szum wody jest słyszalny nawet z odległości 20 km. Jest to najbardziej imponujący wodospad o charakterystycznym punkcie – Gardle Diabła w kształcie litery U. Oprócz wodospadu warto zobaczyć Pantanal – największe równiny – mokradła znajdujące się w zachodniej Brazylii. Region ten jest dziki i obfitujący w unikalną przyrodę. Wsród zwierząt zamieszkujących ten teren znajduje się puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń baginny, tapis, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, małpa, nandu, kajman i anakonda, a także pirania.

Młoda stolica
Brasilia to miasto o stażu zaledwie kilkudziesięcioletnim (powstało 1956 r.). Godnym odwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Katedra Matki Bożej z Aparecidy, a także stadion piłkarski  Estádio Nacional de Brasilia. Chcąc odpocząć, warto wybrać się na tzw. brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to dziewicze plaże piaszczyste otoczone błękitną laguną rozciągające się na spokojnych wodach. Turysta będzie mógł spotkać tutaj plamy kokosowe oraz lazurowe jeziora. W celu wybrania się na większą ilość niesamowitych plaż, warto rozważyć miasto nad Atlantykiem – Fortalezę i jej Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada i klify w Morro Branco. Malowniczo położone miasto Salvador może natomiast pochwalić się licznymi zabytkami, wśród których znajdują się pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół „Nosso Senhor do Bonfim” oraz Pałac Palácio Rio Branco. Wśród cenionych kurortów, w których można spędzić wspaniały czas w nadmorskim ośrodku wśród zielonych wzgórz i białych plaż jest Armação dos Búzios.