12 wrz Brak komentarzy admin Podróże , ,

Każdy powinien od czasu do czasu pozwolić sobie na chociażby krótkie wakacje. Nawet kilkudniowy dniowy urlop może przynieść wymierne korzyści – dzięki niemu człowiek odpocznie, naładuje się nową energią i wróci do swojego normalnego trybu życia ze zdwojoną siłą. Sandomierz jest jednym z tych polskich miast, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas urlopu. Turystyka nie musi bowiem oznaczać dalekich zagranicznych podróży. We własnym kraju też można wspaniale wypocząć i przy okazji sporo zaoszczędzić, gdyż nie każdego stać na wyjazdy do obcych państw.

Sandomierz to jedno z tych polskich miast, które kryje w sobie wiele uroku. Jest bardzo malownicze, ciekawe i zróżnicowane, dlatego najprawdopodobniej nikt nie będzie się w nim nudzić. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Każdy będzie mógł przeżyć w nim kilka fantastycznych dni. Od czego zatem zacząć zwiedzanie Sandomierza? Na początku najlepiej skupić się na najpopularniejszych zabytkach, z których to miasto zdecydowanie słynie i które mają niesamowitą historię. Na jeden aspekt należy jednak uważać. Niektóre zabytki i budowle czynne są jedynie w określonych godzinach, dlatego już po godzinie osiemnastej nie wolno ich oglądać. Bardzo ważne jest zatem to, aby zaplanować całą swoją wycieczkę i upewnić się, że wybrane obiekty będą otwarte w momencie, gdy będzie się chciało je zobaczyć. W przeciwnym wypadku turystów dopadnie frustracja i zdenerwowanie. A raczej nikt nie ma ochoty odczuwać tak negatywnych emocji podczas swojego urlopu – na wakacjach trzeba się bawić, cieszyć i wyłącznie radować.

Atrakcje Sandomierza są tak przeróżne, że na ich zwiedzenie warto przeznaczyć przynajmniej cały weekend. Podróż można rozpocząć chociażby od odwiedzenia Dworku Skorupskich. Miejsce stało się bardzo słynne w całym kraju. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tutaj nakręcono wiele scen popularnego w Polsce serialu pt. „Ojciec Mateusz” i z tego powodu Dworek Skorupskich bardzo często nazywany jest również Dworkiem Ojca Mateusza. Turyści, którzy zdecydują się zajrzeć do tego miejsca, będą mieli okazję spotkać aktorów serialu, a bez wątpienia może być to dodatkowa atrakcja. W każdym przewodniku znajduje się także informacja o tym, że jednym z najciekawszych miejsc Sandomierza jest po prostu Stare Miasto. Wprowadza ono turystów w niesamowity klimat. Pokazuje im uroki Sandomierza i przy okazji całą jego historię. W samym centrum Starego Miasta mieści się niesamowity Rynek, a na nim przeróżne kafejki i lokale, do których można zajrzeć, aby zrobić sobie krótką przerwę od zwiedzania miasta.

Turysta, który zdecyduje się na odwiedzenie Sandomierza, powinien przede wszystkim ustalić dokładny plan swojej wycieczki. Weekend nie trwa wiecznie i bardzo szybko mija, a bez planu człowiek zacznie pałętać się bez żadnego celu po różnych uliczkach i może się okazać, że nie zobaczy nic wartościowego czy interesującego. Taki czas warto natomiast jak najlepiej wykorzystać. Zwłaszcza, że przeciętny człowiek nie ma zbyt wiele dni wolnych w ciągu roku.