20 mar Brak komentarzy admin Podróże , ,

Holandia to europejski kraj, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Mimo faktu, że wciąż jeździ tam dużo naszych rodaków w celach zarobkowych, warto jest zwrócić uwagę na holenderskie walory turystyczne. Atrakcji jest tam dużo, atmosfera przyjemna, noclegi są niedrogie i ciekawe jedzenie.

Sama Holandia każdemu kojarzy się z wiatrakami, tulipanami i rowerami, do tej listy można jeszcze dopisać holenderskie fajanse i piękny, kolorowy Amsterdam, który jest stolicą Holandii.

W stolicy Holandii łatwo można znaleźć niedrogi hostel, w którym można zatrzymać się na kilka dni i poznać dokładnie uroki Amsterdamu i jego atmosferę. Kraj jest warty odwiedzenia, leży w delcie wielu rzek, dlatego też sam Amsterdam to miejsce wielu kanałów rzecznych, wiele domów i hosteli również umieszczono tam na specjalnych barkach. Kraj jest bajkowy, ciekawy i bardzo przyjazny turystom.

Holandia to kraj czarujących wiatraków, jest ich pełno na każdym kroku, są umieszczone w całym kraju, niektóre z nich są czynne inne niestety już tylko zdobią holenderski krajobraz. Wiatraki różnią się kolorem, wielkością, kształtem i swoją budową. Spotkać można je na każdym kroku. W okresie wiosennym pola holenderskie zapełniają się kolorowymi tulipanami, okres wiosenny jeszcze bardziej dodaje uroku Holandii, bowiem kwitnące tulipany mają różne barwy i są w różnych odmianach. Tulipany to produkt eksportowy Holandii nr jeden, dlatego wiosną kwitną na polach a przez cały rok uprawiane są w szklarniach.

Rowery w Holandii o pojazd najbardziej popularny, taki który ma, w tym kraju, nawet pierwszeństwo przed samochodami.

Holandia to także cały szereg atrakcyjnych parków rozrywkowych, miejsc historycznych, wiele interesujących i wartych obejrzenia miast.

Obok Amsterdamu można odwiedzić: Haga, Gouda, Edam czy Delft. W holenderskich miastach i miasteczkach urokliwe są wąskie uliczki i kolorowe domu.

Holenderskie fajanse, które powstają w fabryce w mieście Delft to jeden z przepięknych produktów holenderskich. W Holandii powstaje wiele znanych serów, między innymi Gouda i Edam, popularne są tam więc targi serowe.

Będąc w Holandii warto zajrzeć do dawnej osady rybackiej Marken, która jest wręcz bajkowym miejscem i szalenie urokliwym. Holandia zaskakuje na każdym kroku, ma bardzo ciekawe zabytki, interesujące miejsca do obejrzenia, bardzo oryginalne produkty, które napotykamy na każdym kroku.

Wracając jeszcze do stolicy Holandii Amsterdamu, warto zaznaczyć, że miasto jest bardzo urokliwe. Wszędzie spotykamy tam rowery, miasto ma wiele kolorowych kanałów, jest tam specyficzny harmider, coffeshopy i kawiarenki. W mieście tym jest wiele możliwości spędzenia czasu i moc atrakcji dla każdego. Podróż do Holandii może zaowocować naszym pełnym zakochaniem się w tym specyficznym kraju, Holandia nie jest nudna, jest kolorowa, atrakcyjna, ciekawa i oryginalna.

Mimo faktu, że kraj jest europejski, kraj ten jest specyficzny i jedyny w swoim rodzaju. Warto więc w zbliżający się wakacyjny czas pomyśleć ciepło o Holandii i zawitać tam choć na chwilę.