Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką kraju
Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, szklanych drapaczy chmur, których wizerunki odbijają się w tafli Marina Bay. Klimat miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim pedantycznym uporządkowaniem oraz precyzją w organizacji. Kombinacja metalu i szkła nigdy nie wydawała się tak atrakcyjna jak w tym miejscu. Zestawienie nowoczesnych budynków nad brzegiem wody robi piorunujące wrażenie. Dla turysty atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji przypominającym łódź. Nocą odbywają się tu pokazy laserów, dlatego warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja miast przejawia się również w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest niezwykle punktualne, szybkie i bardzo wygodne metro. Warto zobaczyć na własne oczy i choć raz skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Wśród najważniejszych miejsc Chinatown znajduje się warta odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest monumentalnym budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, natomiast na dachu można obejrzeć ogród. Chinatown to miejsce prawie wyłącznie zamieszkałe przez turystów.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się bardzo blisko sławnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite widoki. Można w nim zobaczyć ciągnąc się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – ogromne metalowe konstrukcje. Dodatkową atrakcją jest odbywający się codziennie wieczorem magiczny spektakl, w którym główne role spełniają światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym warto udać się do wydzielonego obszaru, w którym znajduje się park orchidei. Ogród posiada świetną atmosferę tworzoną przez zacienione alejki rozstawione w całym lesie deszczowym.

Jedno z największych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO
Przebywając w Singapurze warto oczywiście nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale również zajrzeć do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), a także odwiedzić rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren wypełniony restauracjami). Wspaniały kompleks zoo prezentuje głównie ptaki, także drapieżne. Wiele zwierząt nie jest odseparowanych żadnym ogrodzenie, co sprawia wrażenie poruszania się po safari. Z kolei na wyspie Sentosa koniecznie trzeba wejść do oceanarium S. E.A. Auarium Marine Life Park. Jest największym na świecie, wypełnia je 45 000 000 litrów wody i mieści ponad 100 000 gatunków zwierząt morskich. Złożone z przestronnych korytarzy i ogromnych zbiorników wodnych robi wrażenie od pierwszych chwili. Przez krystalicznie czyste szyby można zajrzeć do morza. Fauna morska jest idealnie oświetlona zachwyca różnorodnością. Na pewno zapewni niesamowite wrażenia.