20 mar Brak komentarzy admin Podróże , ,

Taxify to nowoczesny i bardzo popularny sposób na przemieszczenie się z jednego miejsca w drugie. To doskonała i tańsza alternatywa dla taksówek oraz wygodniejszy sposób podróżowania niż np. autobusy czy tramwaje. Jak to wygląda w praktyce? Jak wygląda podróżowanie za pomoc taxify? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

 1. Historia
  Taxify znane jest od 2013 roku, w którym to czasie firmą pod taką nazwą założył dziewiętnastoletni Estończyk – Markus Villiga. Jego działalność początkowo miała opierać się na transporcie osób w Tallinie oraz w Rydze. W związku z tym, iż zyskała tam ogromną popularność, firma zaczęła się rozszerzać na prawie 28 krajów. Dużym powodzeniem cieszy się już w Polsce. Kliencie chętnie instalują aplikacje w swoich smartfonach i coraz częściej korzystają z tego środka transportu.
 2. Jak to działa?
  By zamówić transport z taxify wystarczy posiadać telefon lub tablet i ściągnąć a później zainstalować na nim aplikację. Po dokonaniu szybkiej rejestracji i wpisaniu danych osobowych (imienia, nazwiska, adresu oraz karty płatniczej) otrzymujemy możliwość zamówienia transport z miejsca, w którym się znajdujemy do celu, do którego chcemy dotrzeć. Klientowi na ekranie od razu wyświetla się informacja, gdzie się znajduje najbliższy samochód, w jakim czasie jest w stanie do niego dojechać, jak długo będzie zajmowała podróż (najkrótszą trasą, po uwzględnieniu wszystkiego tego, co się dzieje na drodze np. wypadki lub korki) oraz jaki będzie koszt podróży. Po wpisaniu adresu miejsca w którym klient się znajduje i adresu docelowego, zamawiane jest taxify.
 3. Aplikacja dla każdego – niezależnie od wieku
  W Polsce przyjmuje się, iż z takiego transportu najchętniej korzystają osoby młode. Jednak aplikacja ta jest tak prosta i banalna w obsłudze, że każdy, niezależnie od wieku, bez problemu z nią sobie poradzi.
  Aplikacja ta bowiem nie wymaga specjalnej instrukcji. Krok po kroku wskazuje użytkownikowi co powinien teraz zrobić. Nawet osoby starszy, które nie są biegłe w nowinkach technologicznych bez problemu sobie z nią poradzą.
 4. W jakich miastach działa taxify?
  Z usług taxify korzystają już największe miasta w Polsce, do których należy między innymi: Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań, Kraków, Gdynia, Gdańsk oraz Sopot. Klienci bardzo doceniają tą formę transportu ze względu na szybkość, sprawność zamówienia samochodu oraz niezwykle atrakcyjną cenę (która czasem stanowi połowę kwoty, którą należałoby zapłacić taksówkarzowi za ten sam odcinek przebytej trasy).

Jak wynika z powyższego, warto korzystać z takiego dogodnego i taniego środka transportu. Co ważne, dzięki szczegółowym danym podanym w procesie rejestracji oraz transakcji bezgotówkowej zarówno klient, jak i kierowca ma poczucie bezpieczeństwa. Taxify to dobra alternatywa, gdy nie znamy miasta a przebywamy w nowym miejscu na spotkaniu biznesowym lub wyjeździe rodzinnym. To również świetny wybór, gdy nie chcemy do centrum zatłoczonego miasta wybierać się własnym samochodem. Dodatkowo, właściciele aplikacji dbają o swoich klientów, oferując im co jakiś czas atrakcyjne promocje i zniżki na kolejne przejazdy.