30 kwi Brak komentarzy admin Podróże

Na pary preferujące bardziej aktywne spędzanie wakacji czeka w Polsce wiele atrakcji. Od niezliczonej ilości szlaków górskich, przez wiele ciekawych tras rowerowych po parki krajobrazowe, w których można zobaczyć wyjątkowe gatunki zwierząt oraz roślin. Świetną alternatywą jest też biwak we dwoje. Jest to szansa na pobyt bezpośrednio w otoczeniu przyrody, jak i sprawdzenie się w dzikich warunkach. Zobacz, gdzie warto udać się pod namiot w Polsce i przeżyć przygodę w towarzystwie przyrody.

Bieszczady

Cieszące się ostatnimi laty, niezwykłą popularnością Bieszczady, to miejsce, gdzie spanie pod gołym niebem jest wręcz wskazane. Zalesione wzgórza i średniej wielkości szczyty to tylko niewielka część tego, co Bieszczady mają do zaoferowania. Jest to część Polski z dużą ilością szlaków, jak i niewystępującej nigdzie indziej gatunkami roślin i zwierząt. Gdzie w Bieszczadach najlepiej wybrać się pod namiot? Jeśli cenisz sobie jednak pobyt w kontakcie obszar Jeziora Solińskiego to miejsce dla Ciebie. Zlokalizowane wokół zalewu małe wsie i lasy to świetne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z Bieszczadami. Znajdująca się tu nad wodą miejscowość Solina to prawdziwe centrum turystyczne, w którym możesz na chwile odpocząć od otoczenia natury, jak i poznać historię tego rejonu.

Dla osób pragnących ciszy i spokoju sprawdzi się wypad w głąb Bieszczad do miejscowości takich jak: Wetlina, Ustrzyki Górne czy wieś Muczne.

Beskidy

Beskidy nadal uchodzą za jedne z najmniej odkrytych obszarów w Polsce. Dzielące się na trzy regiony Beskidy: Sądeckie, Niskie i Wyspowe to świetny pomysł na miejsce pod namiot. Dzika przyroda i otoczenie pozostałej kultury Łemkowskiej, będą dodatkową rozrywką na trasie. Tereny Beskidów są miejsce licznych szlaków oraz schronisk. Główne atrakcje tego obszaru to Stożek Wielki, przez który przebiega Główny Szlak Beskidzki, Jaskinia Samopolska, która zapewni nieco adrenaliny i świetnie się sprawdzi dla turystów z żyłką odkrywcy, Magurka Radziechowska, której panorama na długo pozostaje w głowie oraz liczne szczyty.

Morze Bałtyckie

Coraz większą popularnością cieszy się kemping nad polskim morzem. Wynika to z bardzo bogatej oferty skupionej głównie na Półwyspie Helskim, ale z powodzeniem można znaleźć ośrodki zlokalizowane w centralnej części Pomorza. Jest to świetne miejsce dla osób lubiących odpoczynek na plaży i nie przeszkadza im zawieranie nowych znajomości. Szczególną popularnością cieszą się Chałupy i Jurata. To tam latem można spotkać sezonowe sklepy wielu polskich marek, jak i liczne plażowe bary. Kemping nad morzem może też być świetnym miejsce, od którego można wyruszać w podróż do większych miast jak Gdańsk czy Sopot, na jednodniowe zwiedzanie.

Jak się przygotować?

Niezależnie od tego, czy planujesz swój urlop w przyczepie, czy pod gołym niebem, należy odpowiednio się przygotować. Wybierając się na biwak należy pamiętać o takim wyposażeniu jak naczynia turystyczne, odpowiednio dobrany ubiór i obuwie, które jest przystosowane do bardziej wymagających warunków, pojemny i wygodny plecak oraz jeśli planujesz noce w otoczeniu natury – namiot dwuosobowy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu